Autoplachta slouží skvěle jako ochrana vašeho auta, motorky, vozíku a podobně, před vnějšími vlivy počasí. Je nutné si však uvědomit, že autoplachta není garáž. Nikdy váš vůz neuchrání tak, jako když je vaše auto garážované. Ale samozřejmě své opodstatnění a využití má. Pojďme si tedy říct, kdy je autoplachta vhodná, a kdy nikoliv.

Krycí autoplachta jako náhrada garáže?

Ne, v žádném případě nekupujte autoplachtu pokud máte pocit, že vaše auto uchráníte stejně jako pod střechou. Krycí autoplachty jsou určeny k ochraně auta před vnějšími vlivy počasí, ovšem jsou určeny spíše pro ty, kteří auto moc nevyužívají a nejezdí často. Tak už jen z praktického hlediska není asi představitelné, že budete každý den autoplachtu z vozu sundavat a po jízdě opět nandavat.

Krycí autoplachta je určena pro ty, kteří chtějí auto odstavit na delší dobu, nemají možnost garáže, a přesto chtějí auto chránit. Autoplachty se využívají k zazimování vozu, protože auto a lak chrání před vnějšími vlivy. Ať už jde o sníh, mráz, déšť, ale samozřejmě také na příklad posypovou sůl, která rozhodně neprospívá laku vozu a karoserii vůbec. V letních měsících pak zase před vlivy slunce, prachu a podobně.

Může autoplachta poškodit auto?

Ano, samozřejmě může. I proto je vhodná spíše k dlouhodobé konzervaci auta. Častým nandaváním a sundaváním se poškozuje lak vozu. Už jen proto, že plachta není obvykle nikdy dokonale čistá, jsou na ní částečky prachu a dalších nečistot, nemluvě o tom, že v zimě se na vůz zpravidla nandavá plachta zmrzlá.

Jak a kdy tedy krycí autoplachtu využívat?

Autoplachta rozhodně má svůj smysl a význam. Ovšem je potřeba si uvědomit, kdy a na co ji chceme využívat. Pokud chceme auto zazimovat, nebo zakonzervovat na delší dobu, pak samozřejmě svůj význam má. Ale pokud jezdíme, a používáme auto, byť třeba jen jednou týdně, je pro auto daleko lepší stání na ulici bez ochrany, než využití plachty.

Při nandavání plachty by mělo být auto umyté, a suché. Autoplachtu se snažte nandavat vždy alespoň ve dvou lidech, a snažte se co nejvíce zamezit tahání plachtoviny po karosérii. Pamatujte na to, že každé nandavání a sundavání poškozuje lak vozu.

Jak autoplachtu vybrat?

Jsou desítky standardních rozměrů autoplachet, ale my vám rádi vyrobíme i autoplachtu na míru. Takže je jen na vás, co potřebujete. S materiálem vám rádi poradíme, je třeba zvážit, zda chceme autoplachtu na zimu, léto, nebo celoroční ochranu. Podle toho se určí gramáž plachty. Barva autoplachty je na každém z vás, můžete si vybrat desítky barev z našeho vzorníku, a pokud víte, že některé části plachty budou více zatěžována, není problém domluvit v těchto místech zesílení plachty. Děláme také opravy autoplachet, takže pokud potřebujete plachtu jen po-vyspravit, nebojte se nám ozvat.